KIRJAUDU   ||   Rekisteröidy  

Länsi-Pohjan kuntien järjestöyhdyshenkilöverkosto

Kuntien järjestöyhteyshenkilöt toimivat järjestöjen ja kunnan välisen tiedon välittäjinä. 
Kunnat (Simo, Kemi, Keminmaa, Ylitornio, Tervola ja Tornio) ovat nimenneet oman järjestöyhteyshenkilönsä vuodesta 2016 alkaen.

Kuntien järjestöyhdyshenkilöt osallistuvat kuntien edustajina Meri-Lapin järjestöneuvottelukunnan toimintaan.

Järjestöyhdyshenkilöverkosto  kokoontuu 4 x vuodessa.

Selvitys kuntien avustuksista järjestöille Länsi-Pohjassa 29.5.2018

Muistiot
21.5.2019
30.1.2019
18.9.2018


Kuntien järjestöyhteyshenkilöt:

Simo:

Soile Vakkala 
Vapaa-aikatoimen johtaja
Hyvinvointikoordinaattori
soile.vakkala@simo.fi
puh. 040 758 4465


Tervola:

Sirkka Kinnunen-Oja
Vapaa-aika ohjaaja
sirkka.kinnunen-oja@tervola.fi
puh. 040 590 2699

Kemi:
Riikka Leinonen
Terveyden ja hyvinvoinnin suunnittelija
riikka.leinonen@kemi.fi
puh. 040 6748563
aloittaa1.6.2019


Tornio:

Jaana Sahi
Hyvinvointisuunnittelija
jaana.sahi@tornio.fi 
puh. 040 652 6991

Ylitornio:

Anna-Sofia Nikka
Maaseutusihteeri
anna-sofia.nikka@ylitornio.fi
puh. 0400 220 350

 

Keminmaa:
Emma-Lotta Heikinmatti
Vapaa-aikaohjaaja
emma-lotta.heikinmatti@keminmaa.fi
puh. 040 726 1274